MXIC MX25L6433FM2I-08G
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | MX25L6433FM2I-08G |
| LCSC Part # | C706695 |
| Package | SOP-8-200mil |
| Customer # | |
| Key Attributes | FLASH - NOR Memory IC 64Mbit SPI 133MHz SOP-8-200mil |
| Description | FLASH - NOR Memory IC 64Mbit SPI 133MHz SOP-8-200mil |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Memory/Memory (ICs) | |
| Manufacturer | MXIC | |
| Package | SOP-8-200mil |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | 3A991B1A |
| CNHTS | 8542329000 |
| USHTS | 8542320071 |
| TARIC | 8542329000 |
| CAHTS | 8542330000 |
| BRHTS | 85423299 |
| INHTS | 85423200 |
| MXHTS | 8542.32.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
14,927
14,927
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 1.428 | $ 1.43 |
10+ | $ 1.2142 | $ 12.14 |
30+ | $ 1.0961 | $ 32.88 |
100+ | $ 0.9637 | $ 96.37 |
500+ | $ 0.9047 | $ 452.35 |
1,000+ | $ 0.8775 | $ 877.50 |
Standard Packaging 2000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$