WIMA MP30Y2 .015/250/20 LS15
| Manufacturer | |
| MPN | MP30Y2 .015/250/20 LS15 |
| LCSC Part # | C6993067 |
| Packaging | Through Hole,P=15mm |
| Customer # | |
| Description | 15nF ±20% Y2 250V Through Hole,P=15mm Ceramic Capacitors RoHS |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Ceramic Capacitors | |
| Manufacturer | WIMA | |
| Packaging | Through Hole,P=15mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price (Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.2841 | $ 1.28 |
200+ | $ 0.5127 | $ 102.54 |
500+ | $ 0.4953 | $ 247.65 |
1,000+ | $ 0.4873 | $ 487.30 |
Standard Packaging 1/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$