ROCPU Switches TP70611
| Manufacturer |
ROCPU Switches
Asian Brands |
| MPN | TP70611 |
| LCSC Part # | C5381338 |
| Packaging | Through Hole,9.2x3.6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH LIMIT SPST-NO 500mA 16V |
| Description | Switch SPST-NO Through Hole |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Limit Switches | |
| Manufacturer | ROCPU Switches | |
| Packaging | Through Hole,9.2x3.6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
1,620
1,620
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1426 $ 0.1141 | $ 0.57 |
50+ | $ 0.1245 $ 0.0996 | $ 4.98 |
150+ | $ 0.1168 $ 0.0935 | $ 14.03 |
500+ | $ 0.1071 $ 0.0857 | $ 42.85 |
2,500+ | $ 0.1028 $ 0.0823 | $ 205.75 |
5,000+ | $ 0.1002 $ 0.0802 | $ 401.00 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$