BXCONN FC0.5-40P-200-4-8-A
| Manufacturer |
BXCONN
Asian Brands |
| Mfr. Part # | FC0.5-40P-200-4-8-A |
| LCSC Part # | C53207190 |
| Package | P=0.5mm |
| Customer # | |
| Description | 0.3mm 40P 0.5mm Same Side 20cm P=0.5mm Flat Flex Cables (FFC, FPC) RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Cables, Wires/Flat Flex Cables (FFC, FPC) | |
| Manufacturer | BXCONN | |
| Package | P=0.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8544491100 |
| USHTS | 8544493040 |
| TARIC | 8544499100 |
| CAHTS | 8544490090 |
| BRHTS | 85444900 |
| INHTS | 85444910 |
| MXHTS | 8544.49.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 200 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
60
60
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1617 $ 0.1537 | $ 0.77 |
50+ | $ 0.1279 $ 0.1216 | $ 6.08 |
200+ | $ 0.1134 $ 0.1078 | $ 21.56 |
400+ | $ 0.0954 $ 0.0907 | $ 36.28 |
2,400+ | $ 0.0873 $ 0.0830 | $ 199.20 |
5,000+ | $ 0.0825 $ 0.0784 | $ 392.00 |
Standard Packaging 200/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$