BXCONN FC0.5-40P-100-4-8-B
| Manufacturer |
BXCONN
Asian Brands |
| Mfr. Part # | FC0.5-40P-100-4-8-B |
| LCSC Part # | C53207188 |
| Package | P=0.5mm |
| Customer # | |
| Description | 0.3mm 40P 0.5mm Reverse 10cm P=0.5mm Flat Flex Cables (FFC, FPC) RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Cables, Wires/Flat Flex Cables (FFC, FPC) | |
| Manufacturer | BXCONN | |
| Package | P=0.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8544491100 |
| USHTS | 8544493040 |
| TARIC | 8544499100 |
| CAHTS | 8544490090 |
| BRHTS | 85444900 |
| INHTS | 85444910 |
| MXHTS | 8544.49.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 200 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
100
100
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.0891 $ 0.0847 | $ 0.42 |
50+ | $ 0.0709 $ 0.0674 | $ 3.37 |
200+ | $ 0.0618 $ 0.0588 | $ 11.76 |
400+ | $ 0.055 $ 0.0523 | $ 20.92 |
2,400+ | $ 0.0495 $ 0.0471 | $ 113.04 |
5,000+ | $ 0.0468 $ 0.0445 | $ 222.50 |
Standard Packaging 200/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$