RF Attenuator SMA Male to Female 50Ω 2W 18GHz
| Manufacturer | HenryTechAsian Brands |
| MPN | HL-SMAMF-2-18-20dB |
| LCSC Part # | C50327600 |
| Packaging | - |
| Customer # | |
| Key Attributes | 2W 18GHz Attenuators RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | RF and Wireless/Attenuators | |
| Manufacturer | HenryTech | |
| Packaging | - | |
| body material | Passivated Stainless Steel | |
| Maximum standing wave ratio | 1.3:1 | |
| impedance | 50Ω | |
| Power(Watts) | 2W | |
| Second connector | SMA Female | |
| First connector | SMA Male | |
| Frequency Range | 18GHz |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 10 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 7
7 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 15.7123 | $ 15.71 |
| 10+ | $ 15.186 | $ 151.86 |
Standard Packaging10/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | |
| USHTS | |
| TARIC | |
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | |
| USHTS | |
| TARIC |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS | |


