XKB Connection TC-1103-B-U
| Manufacturer |
XKB Connection
Asian Brands |
| Mfr. Part # | TC-1103-B-U |
| LCSC Part # | C480302 |
| Package | Through Hole-4P,12x12mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH TACTILE SPST 160gf TH |
| Description | Tactile Switch SPST 160gf 14mm PC Pin 12mm x 12mm Through Hole |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Tactile Switches | |
| Manufacturer | XKB Connection | |
| Package | Through Hole-4P,12x12mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
110
110
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.0893 $ 0.0849 | $ 0.42 |
50+ | $ 0.0706 $ 0.0671 | $ 3.36 |
150+ | $ 0.0612 $ 0.0582 | $ 8.73 |
500+ | $ 0.0542 $ 0.0515 | $ 25.75 |
2,500+ | $ 0.0486 $ 0.0462 | $ 115.50 |
5,000+ | $ 0.0458 $ 0.0436 | $ 218.00 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$