Shun Xiang Nuo SMNR8040-180MT
| Manufacturer |
Shun Xiang Nuo
Asian Brands |
| Mfr. Part # | SMNR8040-180MT |
| LCSC Part # | C467157 |
| Package | SMD,8x8mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FIXED IND 18uH 68mΩ SMD,8x8mm |
| Description | 2.4A 18uH ±20% 2.7A 68mΩ Magnetic Shielded Inductor SMD,8x8mm Fixed Inductors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Inductors, Coils, Chokes/Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Shun Xiang Nuo | |
| Package | SMD,8x8mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
960
960
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1264 $ 0.1201 | $ 0.60 |
50+ | $ 0.1018 $ 0.0968 | $ 4.84 |
150+ | $ 0.0895 $ 0.0851 | $ 12.77 |
1,000+ | $ 0.0712 $ 0.0677 | $ 67.70 |
2,000+ | $ 0.0638 $ 0.0607 | $ 121.40 |
5,000+ | $ 0.0602 $ 0.0572 | $ 286.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$