Infineon/CYPRESS S29GL256P10TFI010
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | S29GL256P10TFI010 |
| LCSC Part # | C466847 |
| Package | TSOP-56-18.5mm |
| Customer # | |
| Description | 2.7V~3.6V 256Mbit Parallel TSOP-56-18.5mm Memory (ICs) RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Memory/Memory (ICs) | |
| Manufacturer | Infineon/CYPRESS | |
| Package | TSOP-56-18.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | 3A991B1A |
| CNHTS | 8542329000 |
| USHTS | 8542320071 |
| TARIC | 8542329000 |
| CAHTS | 8542330000 |
| BRHTS | 85423299 |
| INHTS | 85423200 |
| MXHTS | 8542.32.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 91 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
41
41
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 14.6438 | $ 14.64 |
10+ | $ 14.0165 | $ 140.17 |
30+ | $ 12.9305 | $ 387.92 |
100+ | $ 11.9838 | $ 1198.38 |
Standard Packaging 91/Full
Tray | ||
Better price for more quantity?
$