KYET KP103J2J1001
| Manufacturer |
KYET
Asian Brands |
| MPN | KP103J2J1001 |
| LCSC Part # | C390072 |
| Packaging | Through Hole,P=10mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP FILM 10nF ±5% 630V TH |
| Description | 10nF Film Capacitor ±5% 630V Through Hole P=10mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Film Capacitors | |
| Manufacturer | KYET | |
| Packaging | Through Hole,P=10mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
14,760
14,760
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
10+ | $ 0.0424 | $ 0.42 |
100+ | $ 0.0349 | $ 3.49 |
300+ | $ 0.0311 | $ 9.33 |
1,000+ | $ 0.0241 | $ 24.10 |
5,000+ | $ 0.023 | $ 115.00 |
10,000+ | $ 0.0222 | $ 222.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$