Rubycon 10YXF3300MFFC12.5X25
| Manufacturer | |
| MPN | 10YXF3300MFFC12.5X25 |
| LCSC Part # | C334318 |
| Packaging | Through Hole,D12.5xL25mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 3300uF ±20% 10V TH |
| Description | 3300uF 10V Aluminum Electrolytic Capacitors Through Hole,D12.5xL25mm 8000hrs@105℃ |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | Rubycon | |
| Packaging | Through Hole,D12.5xL25mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
885
885
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.3667 | $ 1.83 |
50+ | $ 0.2912 | $ 14.56 |
200+ | $ 0.2588 | $ 51.76 |
500+ | $ 0.2183 | $ 109.15 |
2,500+ | $ 0.2003 | $ 500.75 |
5,000+ | $ 0.1895 | $ 947.50 |
Standard Packaging 100/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$