HCTL PZ254-2-05-S
| Manufacturer |
HCTL
Asian Brands |
| MPN | PZ254-2-05-S |
| LCSC Part # | C3294463 |
| Packaging | SMD,P=2.54mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN HEADER 10POS 2.54mm DUAL ROW SMD |
| Description | Pin Header 10 Position 2.54mm Pitch Dual Row Surface Mount -40℃~+105℃ |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Headers, Male Pins | |
| Manufacturer | HCTL | |
| Packaging | SMD,P=2.54mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
9,630
9,630
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1327 | $ 0.66 |
50+ | $ 0.1059 | $ 5.30 |
150+ | $ 0.0926 | $ 13.89 |
500+ | $ 0.0818 | $ 40.90 |
2,500+ | $ 0.0737 | $ 184.25 |
5,000+ | $ 0.0697 | $ 348.50 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$