STE G07B3E471KA5B0S0N0
| Manufacturer |
STE
Asian Brands |
| MPN | G07B3E471KA5B0S0N0 |
| LCSC Part # | C2914508 |
| Packaging | Through Hole,P=7.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP SAFETY 470pF ±10% 250V TH |
| Description | 470pF ±10% 250V Safety Capacitor Y2 Through Hole,P=7.5mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Ceramic Capacitors | |
| Manufacturer | STE | |
| Packaging | Through Hole,P=7.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
9,020
9,020
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
20+ | $ 0.0402 | $ 0.80 |
200+ | $ 0.0315 | $ 6.30 |
1,000+ | $ 0.0268 | $ 26.80 |
2,000+ | $ 0.0239 | $ 47.80 |
10,000+ | $ 0.0214 | $ 214.00 |
20,000+ | $ 0.02 | $ 400.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$