Ckmtw W-2510S04P-0000
| Manufacturer |
Ckmtw
Asian Brands |
| MPN | W-2510S04P-0000 |
| LCSC Part # | C140769 |
| Packaging | Through Hole,P=2.54mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN HEADER TH 4POS 2.54mm |
| Description | Connector Header 4 position 2.54mm Pitch |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Headers, Male Pins | |
| Manufacturer | Ckmtw | |
| Packaging | Through Hole,P=2.54mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
22,950
22,950
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
10+ | $ 0.0532 | $ 0.53 |
100+ | $ 0.0422 | $ 4.22 |
300+ | $ 0.0367 | $ 11.01 |
2,000+ | $ 0.0324 | $ 64.80 |
4,000+ | $ 0.0292 | $ 116.80 |
10,000+ | $ 0.0275 | $ 275.00 |
Standard Packaging 2000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$