VISHAY PR02000204703JA100
| Manufacturer | |
| MPN | PR02000204703JA100 |
| LCSC Part # | C1365802 |
| Packaging | Through Hole,D3.9xL10mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | RES 470kΩ ±5% 2W Through Hole,D3.9xL10mm |
| Description | 470kΩ 2W Metal Film Resistor ±250ppm/℃ ±5% Through Hole,D3.9xL10mm Through Hole Resistors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Resistors/Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | VISHAY | |
| Packaging | Through Hole,D3.9xL10mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8533211000 |
| USHTS | 8533210020 |
| TARIC | 8533210000 |
| CAHTS | 8533210000 |
| BRHTS | 85332110 |
| INHTS | 85332111 |
| MXHTS | 8533.21.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
770
770
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1895 | $ 0.95 |
50+ | $ 0.1486 | $ 7.43 |
150+ | $ 0.131 | $ 19.65 |
1,000+ | $ 0.1091 | $ 109.10 |
2,000+ | $ 0.0994 | $ 198.80 |
5,000+ | $ 0.0935 | $ 467.50 |
Standard Packaging 1000/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$