PANASONIC EEEFC0J101P
| Manufacturer | |
| MPN | EEEFC0J101P |
| LCSC Part # | C336303 |
| Packaging | SMD,D6.3xL5.4mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 100uF ±20% 6.3V SMD |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | PANASONIC | |
| Packaging | SMD,D6.3xL5.4mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 6.3V | |
| Capacitance | 100uF | |
| Lifetime | 1000hrs@105℃ | |
| Ripple Current | 105mA@120Hz | |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ | |
| Equivalent Series Resistance(ESR) | - | |
| Height - Seated (Max) | 5.4mm | |
| Diameter | 6.3mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Not available now
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



