Man Yue Tech ULG477M1EG1BCB
| Manufacturer |
Man Yue Tech
Asian Brands |
| Mfr. Part # | ULG477M1EG1BCB |
| LCSC Part # | C726230 |
| Package | Through Hole,D10xL12.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM POLY 470uF ±20% 25V TH |
| Description | 470uF ±20% 25V Through Hole,D10xL12.5mm 2000hrs@105℃ |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum - Polymer Capacitors | |
| Manufacturer | Man Yue Tech | |
| Package | Through Hole,D10xL12.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
507
507
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 0.4075 | $ 0.41 |
10+ | $ 0.3288 | $ 3.29 |
30+ | $ 0.2948 | $ 8.84 |
100+ | $ 0.2516 | $ 25.16 |
500+ | $ 0.2331 | $ 116.55 |
1,000+ | $ 0.2223 | $ 222.30 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$