XP Power JTK2048S05
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | JTK2048S05 |
| LCSC Part # | C7212739 |
| Package | DIP,25.4x25.4mm |
| Customer # | |
| Description | DIP,25.4x25.4mm DC DC Converters RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | XP Power | |
| Package | DIP,25.4x25.4mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 10 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price (Reference Only) | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 100.2697 | $ 100.27 |
200+ | $ 40.0082 | $ 8001.64 |
500+ | $ 38.6716 | $ 19335.80 |
1,000+ | $ 38.0109 | $ 38010.90 |
Standard Packaging 10/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$