Kingbright KPA-1606SYCK
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | KPA-1606SYCK |
| LCSC Part # | C598305 |
| Package | SMD,1.6x0.6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | LED YELLOW WATER CLEAR SMD |
| Description | Yellow 590nm LED Indication - Discrete 2.5V SMD,1.6x0.6mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Optoelectronics/LED Indication - Discrete | |
| Manufacturer | Kingbright | |
| Package | SMD,1.6x0.6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541410000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
3,165
3,165
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1916 | $ 0.96 |
50+ | $ 0.1491 | $ 7.46 |
150+ | $ 0.1309 | $ 19.64 |
500+ | $ 0.1082 | $ 54.10 |
2,000+ | $ 0.098 | $ 196.00 |
4,000+ | $ 0.092 | $ 368.00 |
Standard Packaging 2000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$