Aimtec AM3G-4812DZ
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | AM3G-4812DZ |
| LCSC Part # | C5943721 |
| Package | SIP,21.9x9.2mm |
| Customer # | |
| Description | SIP,21.9x9.2mm DC DC Converters RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | Aimtec | |
| Package | SIP,21.9x9.2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 20 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price (Reference Only) | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 47.0863 | $ 47.09 |
200+ | $ 18.7887 | $ 3757.74 |
500+ | $ 18.1599 | $ 9079.95 |
1,000+ | $ 17.8496 | $ 17849.60 |
Standard Packaging 20/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$