YLPTEC B0303S-W2R2
| Manufacturer |
YLPTEC
Asian Brands |
| MPN | B0303S-W2R2 |
| LCSC Part # | C5369524 |
| Packaging | SIP,11.5x6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | DC/DC modular power supply, fixed-voltage input, isolated non-regulated single-channel output |
| Description | Isolated Module DC DC Converter 1 Output 3.3V 60mA 2.97V~3.63V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | YLPTEC | |
| Packaging | SIP,11.5x6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 42 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
28
28
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 2.3874 | $ 2.39 |
10+ | $ 2.0296 | $ 20.30 |
42+ | $ 1.8064 | $ 75.87 |
84+ | $ 1.5768 | $ 132.45 |
504+ | $ 1.4739 | $ 742.85 |
1,008+ | $ 1.428 | $ 1439.42 |
Standard Packaging 42/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$