YLPTEC B0505M-2WR3
| Manufacturer |
YLPTEC
Asian Brands |
| MPN | B0505M-2WR3 |
| LCSC Part # | C5369520 |
| Packaging | SIP,11.5x7.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | DC/DC power module, 2W constant voltage input, isolated non-regulated single-channel output |
| Description | Isolated Module DC DC Converter 1 Output 5V 400mA 4.5V~5.5V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | YLPTEC | |
| Packaging | SIP,11.5x7.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 43 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
1
1
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 2.8357 | $ 2.84 |
10+ | $ 2.4292 | $ 24.29 |
43+ | $ 2.1752 | $ 93.53 |
86+ | $ 1.9148 | $ 164.67 |
516+ | $ 1.7973 | $ 927.41 |
989+ | $ 1.7449 | $ 1725.71 |
Standard Packaging 43/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$