XKB Connection TC-1102-B-M-B
| Manufacturer |
XKB Connection
Asian Brands |
| Mfr. Part # | TC-1102-B-M-B |
| LCSC Part # | C480292 |
| Package | Through Hole-4P,6x6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH TACTILE SPST 160gf TH |
| Description | Tactile Switch SPST 160gf 10mm PC Pin 6mm x 6mm Through Hole |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Tactile Switches | |
| Manufacturer | XKB Connection | |
| Package | Through Hole-4P,6x6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price (Reference Only) | Ext. Price |
|---|---|---|
20+ | $ 0.0275 | $ 0.55 |
200+ | $ 0.0271 | $ 5.42 |
1,000+ | $ 0.0268 | $ 26.80 |
2,000+ | $ 0.0265 | $ 53.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$