hanxia HX PM1.27-1x5P ZC H2.0
| Manufacturer |
hanxia
Asian Brands |
| MPN | HX PM1.27-1x5P ZC H2.0 |
| LCSC Part # | C46061696 |
| Packaging | Through Hole,P=1.27mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN SOCKET 5POS 1.27mm SINGLE ROW TH |
| Description | 5P 1A Through Hole -40℃~+105℃ 2mm 1x5P 1.27mm Top 1 Square Hole Through Hole,P=1.27mm Headers, Receptacles, Female Sockets RoHS |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Headers, Receptacles, Female Sockets | |
| Manufacturer | hanxia | |
| Packaging | Through Hole,P=1.27mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
750
750
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.171 | $ 0.86 |
50+ | $ 0.1349 | $ 6.75 |
150+ | $ 0.1194 | $ 17.91 |
1,000+ | $ 0.1001 | $ 100.10 |
2,000+ | $ 0.0915 | $ 183.00 |
5,000+ | $ 0.0864 | $ 432.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$