RUILON RL1206A391K
| Manufacturer |
RUILON
Asian Brands |
| Mfr. Part # | RL1206A391K |
| LCSC Part # | C2935555 |
| Package | 1206 |
| Customer # | |
| Key Attributes | VARISTOR 351V~429V 100A 1206 |
| Description | 351V~429V 100A Varistor Surface Mount 1206 |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Circuit Protection/Varistors, MOVs | |
| Manufacturer | RUILON | |
| Package | 1206 |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8533400000 |
| USHTS | 8533404000 |
| TARIC | 8533401000 |
| CAHTS | 8533400000 |
| BRHTS | 85334013 |
| INHTS | 85334090 |
| MXHTS | 8533.40.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
53,600
53,600
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1322 $ 0.1256 | $ 0.63 |
50+ | $ 0.1032 $ 0.0981 | $ 4.91 |
150+ | $ 0.0887 $ 0.0843 | $ 12.65 |
500+ | $ 0.0778 $ 0.0740 | $ 37.00 |
2,000+ | $ 0.0659 $ 0.0627 | $ 125.40 |
4,000+ | $ 0.0616 $ 0.0586 | $ 234.40 |
Standard Packaging 2000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$