JSCJ 2SA1235A
| Manufacturer |
JSCJ
Asian Brands |
| MPN | 2SA1235A |
| LCSC Part # | C2910173 |
| Packaging | SOT-23 |
| Customer # | |
| Key Attributes | TRANS PNP 50V 200mA SOT-23 |
| Description | Bipolar (BJT) Transistor PNP 50V 200mA 200MHz 200mW Surface Mount SOT-23 |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Discrete Semiconductors/Transistors/Bipolar (BJT)/Single Bipolar Transistors | |
| Manufacturer | JSCJ | |
| Packaging | SOT-23 |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8541210000 |
| USHTS | 8541210095 |
| TARIC | 8541210000 |
| CAHTS | 8541210000 |
| BRHTS | 85412199 |
| INHTS | 85412100 |
| MXHTS | 8541.21.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 3000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
2,340
2,340
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
20+ | $ 0.0275 | $ 0.55 |
200+ | $ 0.0218 | $ 4.36 |
600+ | $ 0.0186 | $ 11.16 |
3,000+ | $ 0.0166 | $ 49.80 |
9,000+ | $ 0.015 | $ 135.00 |
21,000+ | $ 0.0141 | $ 296.10 |
Standard Packaging 3000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$