Legion SS21-BBIWP2-R
| Manufacturer |
Legion
Asian Brands |
| Mfr. Part # | SS21-BBIWP2-R |
| LCSC Part # | C309182 |
| Package | Through Hole,21x15mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH ROCKER DPST 10A 250V |
| Description | Rocker Switch DPST 10A(AC) 250V Through Hole |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Rocker Switches | |
| Manufacturer | Legion | |
| Package | Through Hole,21x15mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 80 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
1,289
1,289
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 0.7249 $ 0.6887 | $ 0.69 |
10+ | $ 0.6006 $ 0.5706 | $ 5.71 |
30+ | $ 0.5392 $ 0.5123 | $ 15.37 |
100+ | $ 0.4488 $ 0.4264 | $ 42.64 |
500+ | $ 0.4117 $ 0.3912 | $ 195.60 |
1,000+ | $ 0.3939 $ 0.3743 | $ 374.30 |
Standard Packaging 80/Full
Tray | ||
Better price for more quantity?
$