Walsin RFDIP1608060LM0T60
| Manufacturer | WalsinAsian Brands |
| MPN | RFDIP1608060LM0T60 |
| LCSC Part # | C201823 |
| Packaging | SMD-6P,1.6x0.8mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | MULTILAYER CERAMIC DIPLEXER 2.4 GHz & 5 GHz ISM Band Working Frequency |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | RF and Wireless/RF Multiplexers | |
| Manufacturer | Walsin | |
| Packaging | SMD-6P,1.6x0.8mm | |
| High band insertion loss (Max) | 1dB | |
| Low Band Attenuation (Min) | 20dB | |
| Low band return loss (Min) | 20dB | |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ | |
| Low band insertion loss (Max) | 0.75dB | |
| High Band Attenuation (Min) | 20dB | |
| High band return loss (Min) | 20dB | |
| High band range | 4.9GHz~5.9GHz | |
| Low band range | 2.4GHz~2.5GHz |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 4000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Features
AI Translation
- Miniature footprint: 1.6×0.8×0.6 mm³
- Low Insertion Loss
- High attenuation on 2nd harmonic suppressed
- LTCC process
Applications
AI Translation
- ISM 2.4/ 5GHz band RF application
- Wi-Fi 802.11a/b/g/n application
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.0463 | $ 0.23 |
| 50+ | $ 0.0453 | $ 2.27 |
| 150+ | $ 0.0446 | $ 6.69 |
| 500+ | $ 0.0439 | $ 21.95 |
Standard Packaging4000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8548000001 |
| USHTS | 8548000000 |
| TARIC | 8548009099 |
| CAHTS | 8548000000 |
| BRHTS | 85480010 |
| INHTS | 85480000 |
| MXHTS | 8548.10.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8548000001 |
| USHTS | 8548000000 |
| TARIC | 8548009099 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8548000000 |
| BRHTS | 85480010 |
| INHTS | 85480000 |
| MXHTS | 8548.10.01 |



