HYHONGYEX EBLS321611-101K
| Manufacturer | HYHONGYEXAsian Brands |
| MPN | EBLS321611-101K |
| LCSC Part # | C963827 |
| Packaging | 1206 |
| Customer # | |
| Key Attributes | FIXED IND 100uH 5mA 4.5Ω 1206 |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Inductors, Coils, Chokes/Fixed Inductors | |
| Manufacturer | HYHONGYEX | |
| Packaging | 1206 | |
| Current Rating | 5mA | |
| Inductance | 100uH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Frequency - Self Resonant | 8MHz | |
| DC Resistance(DCR) | 4.5Ω | |
| Current - Saturation(Isat) | - | |
| Ratings | - | |
| Q @ Frequency | 30@1MHz |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 3000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 4,280
4,280 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.1952 | $ 0.98 |
| 50+ | $ 0.1569 | $ 7.85 |
| 150+ | $ 0.1405 | $ 21.08 |
| 500+ | $ 0.12 | $ 60.00 |
| 3,000+ | $ 0.0928 | $ 278.40 |
| 6,000+ | $ 0.0874 | $ 524.40 |
Standard Packaging3000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |



