DEXU Electronics B0505S-2WR2
| Manufacturer |
DEXU Electronics
Asian Brands |
| Mfr. Part # | B0505S-2WR2 |
| LCSC Part # | C909798 |
| Package | SIP,19.6x7mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 2W Isolated Non-regulated Single-output DC-DC Module Power Supply with Fixed Voltage Input |
| Description | Isolated Module DC DC Converter 1 Output 5V 400mA 4.5V~5.5V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | DEXU Electronics | |
| Package | SIP,19.6x7mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 25 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
| Qty. | Unit Price (Reference Only) | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 1.2015 | $ 1.20 |
10+ | $ 0.9975 | $ 9.98 |
25+ | $ 0.861 | $ 21.53 |
100+ | $ 0.7341 | $ 73.41 |
500+ | $ 0.6795 | $ 339.75 |
1,000+ | $ 0.6538 | $ 653.80 |
Standard Packaging 25/Full
Tube | ||