AOS AON7400A
| Manufacturer | |
| MPN | AON7400A |
| LCSC Part # | C85734 |
| Packaging | DFN-8(3x3) |
| Customer # | |
| Key Attributes | MOSFET N-CH 30V 40A DFN-8(3x3) |
| Description | N-Channel 30V 40A 25W Surface Mount DFN-8(3x3) |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Discrete Semiconductors/Transistors/FETs, MOSFETs/Single FETs, MOSFETs | |
| Manufacturer | AOS | |
| Packaging | DFN-8(3x3) |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541290000 |
| USHTS | 8541290095 |
| TARIC | 8541290000 |
| CAHTS | 8541290000 |
| BRHTS | 85412910 |
| INHTS | 85412900 |
| MXHTS | 8541.29.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 5000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
41,540
41,540
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.183 | $ 0.92 |
50+ | $ 0.1443 | $ 7.22 |
150+ | $ 0.1277 | $ 19.16 |
500+ | $ 0.107 | $ 53.50 |
2,500+ | $ 0.0978 | $ 244.50 |
5,000+ | $ 0.0922 | $ 461.00 |
Standard Packaging 5000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$