PANASONIC EEUFR1V222L
| Manufacturer | |
| MPN | EEUFR1V222L |
| LCSC Part # | C79120 |
| Packaging | Through Hole,D12.5xL35mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 2200uF ±20% 35V TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | PANASONIC | |
| Packaging | Through Hole,D12.5xL35mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 35V | |
| Lifetime | 10000hrs@105℃ | |
| Capacitance | 2200uF | |
| Ripple Current | 3.75A@100kHz | |
| Pin Spacing | 5mm | |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ | |
| Equivalent Series Resistance(ESR) | 12mΩ@100kHz | |
| Height - Seated (Max) | 35mm | |
| Diameter | 12.5mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 536
536 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 1.0545 | $ 1.05 |
| 10+ | $ 0.853 | $ 8.53 |
| 30+ | $ 0.7514 | $ 22.54 |
| 100+ | $ 0.6514 | $ 65.14 |
| 500+ | $ 0.5918 | $ 295.90 |
| 1,000+ | $ 0.5611 | $ 561.10 |
Standard Packaging100/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



