Kyocera AVX 08055C104K4Z2A
| Manufacturer | |
| MPN | 08055C104K4Z2A |
| LCSC Part # | C779984 |
| Packaging | 0805 |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP CER 100nF 50V X7R 0805 |
| Description | 100nF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Ceramic Capacitors | |
| Manufacturer | Kyocera AVX | |
| Packaging | 0805 |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532241000 |
| USHTS | 8532240020 |
| TARIC | 8532240000 |
| CAHTS | 8532240090 |
| BRHTS | 85322410 |
| INHTS | 85322400 |
| MXHTS | 8532.24.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 4000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
9,190
9,190
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
10+ | $ 0.0191 | $ 0.19 |
100+ | $ 0.0149 | $ 1.49 |
300+ | $ 0.0125 | $ 3.75 |
1,000+ | $ 0.0111 | $ 11.10 |
4,000+ | $ 0.0099 | $ 39.60 |
8,000+ | $ 0.0092 | $ 73.60 |
Standard Packaging 4000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$