Nexperia BC817W,115
| Manufacturer | |
| MPN | BC817W,115 |
| LCSC Part # | C75566 |
| Packaging | SOT-323 |
| Customer # | |
| Key Attributes | TRANS NPN 45V 500mA SOT-323 |
| Description | Bipolar (BJT) Transistor NPN 45V 500mA 100MHz 290mW Surface Mount SOT-323 |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Discrete Semiconductors/Transistors/Bipolar (BJT)/Single Bipolar Transistors | |
| Manufacturer | Nexperia | |
| Packaging | SOT-323 |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541210000 |
| USHTS | 8541210095 |
| TARIC | 8541210000 |
| CAHTS | 8541210000 |
| BRHTS | 85412199 |
| INHTS | 85412100 |
| MXHTS | 8541.21.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 3000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
4,500
4,500
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
20+ | $ 0.0374 | $ 0.75 |
200+ | $ 0.0292 | $ 5.84 |
600+ | $ 0.0246 | $ 14.76 |
3,000+ | $ 0.0219 | $ 65.70 |
9,000+ | $ 0.0195 | $ 175.50 |
21,000+ | $ 0.0183 | $ 384.30 |
Standard Packaging 3000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$