Bel Fuse RST 500
| Manufacturer | |
| MPN | RST 500 |
| LCSC Part # | C7471441 |
| Packaging | Through Hole,P=5.08mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FUSE BRD MNT 500mA TH |
| Description | 500mA Through Hole P=5.08mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Circuit Protection/Fuses | |
| Manufacturer | Bel Fuse | |
| Packaging | Through Hole,P=5.08mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536100000 |
| USHTS | 8536100040 |
| TARIC | 8536109010 |
| CAHTS | 8536100000 |
| BRHTS | 85361000 |
| INHTS | 85361010 |
| MXHTS | 8536.10.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
10
10
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.7891 | $ 0.79 |
10+ | $ 0.6428 | $ 6.43 |
30+ | $ 0.5703 | $ 17.11 |
100+ | $ 0.4979 | $ 49.79 |
500+ | $ 0.4542 | $ 227.10 |
1,000+ | $ 0.4315 | $ 431.50 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$