Megastar ZX-QC66-7.5TP
| Manufacturer |
Megastar
Asian Brands |
| MPN | ZX-QC66-7.5TP |
| LCSC Part # | C7470157 |
| Packaging | SMD-4P,6x6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH TACTILE SPST 260gf SMD |
| Description | Tactile Switch SPST 260gf 7.5mm Gull Wing 6mm x 6mm Surface Mount |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Tactile Switches | |
| Manufacturer | Megastar | |
| Packaging | SMD-4P,6x6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 700 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
163,150
163,150
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
10+ | $ 0.0308 | $ 0.31 |
100+ | $ 0.0263 | $ 2.63 |
300+ | $ 0.0241 | $ 7.23 |
700+ | $ 0.0208 | $ 14.56 |
4,900+ | $ 0.0201 | $ 98.49 |
9,800+ | $ 0.0197 | $ 193.06 |
Standard Packaging 700/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$