KNSCHA 126RV0103
| Manufacturer | KNSCHAAsian Brands |
| MPN | 126RV0103 |
| LCSC Part # | C7461234 |
| Packaging | SMD,D8xL10.2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 330uF ±20% 35V SMD |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | KNSCHA | |
| Packaging | SMD,D8xL10.2mm | |
| Voltage Rating | 35V | |
| Tolerance | ±20% | |
| Lifetime | 2000hrs@105℃ | |
| Capacitance | 330uF | |
| Ripple Current | 290mA | |
| Operating Temperature | -55℃~+105℃ | |
| Height - Seated (Max) | 10.2mm | |
| Diameter | 8mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 4,075
4,075 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.1048 | $ 0.52 |
| 50+ | $ 0.084 | $ 4.20 |
| 150+ | $ 0.0736 | $ 11.04 |
| 500+ | $ 0.0627 | $ 31.35 |
| 2,500+ | $ 0.0565 | $ 141.25 |
| 5,000+ | $ 0.0534 | $ 267.00 |
Standard Packaging500/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



