SUPSiC GC3M0075120K
| Manufacturer |
SUPSiC
Asian Brands |
| Mfr. Part # | GC3M0075120K |
| LCSC Part # | C7435055 |
| Package | TO247-4 |
| Customer # | |
| Key Attributes | SICFET N-CH 1.2kV 32A TO247-4 |
| Description | N-Channel 1.2kV 32A 136W Through Hole TO247-4 |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Discrete Semiconductors/FETs, MOSFETs/Single FETs, MOSFETs | |
| Manufacturer | SUPSiC | |
| Package | TO247-4 |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 30 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
117
117
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 5.4331 $ 5.0528 | $ 5.05 |
10+ | $ 4.6742 $ 4.3471 | $ 43.47 |
30+ | $ 3.8534 $ 3.5837 | $ 107.51 |
90+ | $ 3.3977 $ 3.1599 | $ 284.39 |
600+ | $ 3.1865 $ 2.9635 | $ 1778.10 |
900+ | $ 3.0913 $ 2.8750 | $ 2587.50 |
Standard Packaging 30/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$