SUPSiC GC3M0060065K
| Manufacturer |
SUPSiC
Asian Brands |
| Mfr. Part # | GC3M0060065K |
| LCSC Part # | C7435031 |
| Package | TO-247-4 |
| Customer # | |
| Key Attributes | SICFET N-CH 650V 37A TO-247-4 |
| Description | N-Channel 650V 37A 150W Through Hole TO-247-4 |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Discrete Semiconductors/FETs, MOSFETs/Single FETs, MOSFETs | |
| Manufacturer | SUPSiC | |
| Package | TO-247-4 |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 30 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
78
78
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 5.2604 $ 4.8922 | $ 4.89 |
10+ | $ 4.5566 $ 4.2377 | $ 42.38 |
30+ | $ 3.8512 $ 3.5817 | $ 107.45 |
90+ | $ 3.4286 $ 3.1886 | $ 286.97 |
600+ | $ 3.2347 $ 3.0083 | $ 1804.98 |
900+ | $ 3.1458 $ 2.9256 | $ 2633.04 |
Standard Packaging 30/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$