ROQANG RVT1H220M0605
| Manufacturer | ROQANGAsian Brands |
| MPN | RVT1H220M0605 |
| LCSC Part # | C72505 |
| Packaging | SMD,D6.3xL5.4mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 22uF ±20% 50V SMD |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | ROQANG | |
| Packaging | SMD,D6.3xL5.4mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 50V | |
| Lifetime | 2000hrs@105℃ | |
| Capacitance | 22uF | |
| Ripple Current | 43mA@120Hz | |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ | |
| Equivalent Series Resistance(ESR) | - | |
| Height - Seated (Max) | 5.4mm | |
| Diameter | 6.3mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 341,800
341,800 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 20+ | $ 0.0334$ 0.0294 | $ 0.59 |
| 200+ | $ 0.0278$ 0.0245 | $ 4.90 |
| 1,000+ | $ 0.0204$ 0.0180 | $ 18.00 |
| 2,000+ | $ 0.0185$ 0.0163 | $ 32.60 |
| 10,000+ | $ 0.0169$ 0.0149 | $ 149.00 |
| 20,000+ | $ 0.016$ 0.0141 | $ 282.00 |
Standard Packaging1000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



