API Delevan DC1390-395K
| Manufacturer | |
| MPN | DC1390-395K |
| LCSC Part # | C7171337 |
| Packaging | Through Hole,D=37.6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FIXED IND 3.9mH 1.68A 845mΩ Through Hole,D=37.6mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Inductors, Coils, Chokes/Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan | |
| Packaging | Through Hole,D=37.6mm | |
| Current Rating | 1.68A | |
| Inductance | 3.9mH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current - Saturation(Isat) | 2.14A | |
| DC Resistance(DCR) | 845mΩ |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 26.7621 | $ 26.76 |
| 200+ | $ 10.6791 | $ 2135.82 |
| 500+ | $ 10.3215 | $ 5160.75 |
| 1,000+ | $ 10.1457 | $ 10145.70 |
Standard Packaging100/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |

