TE Connectivity 1571983-1
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | 1571983-1 |
| LCSC Part # | C6976959 |
| Package | SMD,P=1.27mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH DIP SPST 25mA 24V |
| Description | Dip Switch SPST 2 Position 25mA 24V |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Switches/DIP Switches/SIP Switches | |
| Manufacturer | TE Connectivity | |
| Package | SMD,P=1.27mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 125 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
55
55
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 2.0797 | $ 2.08 |
10+ | $ 2.0399 | $ 20.40 |
30+ | $ 2.0144 | $ 60.43 |
125+ | $ 1.9873 | $ 248.41 |
Standard Packaging 125/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$