TDK DEA162450BT-1295A1
| Manufacturer | |
| MPN | DEA162450BT-1295A1 |
| LCSC Part # | C695579 |
| Packaging | SMD-3P,1.6x0.8mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Multilayer Band Pass Filter For 2400 - 2500MHz |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Filters/RF Filters | |
| Manufacturer | TDK | |
| Packaging | SMD-3P,1.6x0.8mm | |
| Relative Bandwidth | - | |
| Impedance | 50Ω | |
| Frequency - Center | - | |
| Type of Filter | Bandpass | |
| Cut-Off Frequency | - | |
| Attenuation | 21dB | |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ | |
| Insertion Loss | 1.8dB |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 4000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 5,860
5,860 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.1443 | $ 0.72 |
| 50+ | $ 0.1184 | $ 5.92 |
| 150+ | $ 0.1054 | $ 15.81 |
| 500+ | $ 0.0956 | $ 47.80 |
| 2,500+ | $ 0.0878 | $ 219.50 |
| 4,000+ | $ 0.0839 | $ 335.60 |
Standard Packaging4000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8548000001 |
| USHTS | 8548000000 |
| TARIC | 8548009099 |
| CAHTS | 8548000000 |
| BRHTS | 85480010 |
| INHTS | 85480000 |
| MXHTS | 8548.10.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8548000001 |
| USHTS | 8548000000 |
| TARIC | 8548009099 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8548000000 |
| BRHTS | 85480010 |
| INHTS | 85480000 |
| MXHTS | 8548.10.01 |



