SHOU HAN FFC-1.0-6P-50mm
| Manufacturer | SHOU HANAsian Brands |
| MPN | FFC-1.0-6P-50mm |
| LCSC Part # | C6936371 |
| Packaging | P=1mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CABLE FFC/FPC 6POS 1mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Cables, Wires/Flat Flex Cables (FFC, FPC) | |
| Manufacturer | SHOU HAN | |
| Packaging | P=1mm | |
| Insert Thickness | 0.3mm | |
| Number of Pins | 6P | |
| Pitch | 1mm | |
| Contact Location | Same Side | |
| Total Length | 5cm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 3,250
3,250 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 10+ | $ 0.0587 | $ 0.59 |
| 100+ | $ 0.0467 | $ 4.67 |
| 300+ | $ 0.0406 | $ 12.18 |
| 1,000+ | $ 0.0361 | $ 36.10 |
| 5,000+ | $ 0.0325 | $ 162.50 |
| 10,000+ | $ 0.0307 | $ 307.00 |
Standard Packaging1000/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8544491100 |
| USHTS | 8544493040 |
| TARIC | 8544499100 |
| CAHTS | 8544490090 |
| BRHTS | 85444900 |
| INHTS | 85444910 |
| MXHTS | 8544.49.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8544491100 |
| USHTS | 8544493040 |
| TARIC | 8544499100 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8544490090 |
| BRHTS | 85444900 |
| INHTS | 85444910 |
| MXHTS | 8544.49.01 |



