Lelon RGA221M1CSA-0611G
| Manufacturer | LelonAsian Brands |
| MPN | RGA221M1CSA-0611G |
| LCSC Part # | C688953 |
| Packaging | Through Hole,D6.3xL11mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 220uF ±20% 16V TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | Lelon | |
| Packaging | Through Hole,D6.3xL11mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 16V | |
| Lifetime | 2000hrs@105℃ | |
| Capacitance | 220uF | |
| Ripple Current | - | |
| Pin Spacing | - | |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ | |
| Equivalent Series Resistance(ESR) | - | |
| Height - Seated (Max) | 11mm | |
| Diameter | 6.3mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 9,930
9,930 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 10+ | $ 0.041 | $ 0.41 |
| 100+ | $ 0.0327 | $ 3.27 |
| 300+ | $ 0.0285 | $ 8.55 |
| 2,000+ | $ 0.0253 | $ 50.60 |
| 4,000+ | $ 0.0228 | $ 91.20 |
| 10,000+ | $ 0.0216 | $ 216.00 |
Standard Packaging2000/Full Box | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



