KNSCHA 87EC0493
| Manufacturer | KNSCHAAsian Brands |
| MPN | 87EC0493 |
| LCSC Part # | C6718365 |
| Packaging | Through Hole,D10xL15mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 33uF ±20% 400V TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | KNSCHA | |
| Packaging | Through Hole,D10xL15mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 400V | |
| Capacitance | 33uF | |
| Lifetime | 2000hrs@105℃ | |
| Ripple Current | 370mA@100kHz | |
| Pin Spacing | 5mm | |
| Operating Temperature | -25℃~+105℃ | |
| Equivalent Series Resistance(ESR) | 500mΩ@100kHz | |
| Height - Seated (Max) | 15mm | |
| Diameter | 10mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 250 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 8,486
8,486 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.4353$ 0.3918 | $ 0.39 |
| 10+ | $ 0.3508$ 0.3158 | $ 3.16 |
| 30+ | $ 0.3135$ 0.2822 | $ 8.47 |
| 250+ | $ 0.2404$ 0.2164 | $ 54.10 |
| 500+ | $ 0.2209$ 0.1989 | $ 99.45 |
| 1,000+ | $ 0.2079$ 0.1872 | $ 187.20 |
Standard Packaging250/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



