EATON CTX200-4A-R
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | CTX200-4A-R |
| LCSC Part # | C6542147 |
| Package | SMD,11.4x11.4mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FIXED IND 200.4uH 920mA 521mΩ SMD,11.4x11.4mm |
| Description | 920mA 200.4uH ±25% 940mA SMD,11.4x11.4mm Arrays, Signal Transformers RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Inductors, Coils, Chokes/Arrays, Signal Transformers | |
| Manufacturer | EATON | |
| Package | SMD,11.4x11.4mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 600 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price (Reference Only) | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 0.4947 | $ 0.49 |
200+ | $ 0.1989 | $ 39.78 |
600+ | $ 0.1924 | $ 115.44 |
1,200+ | $ 0.1875 | $ 225.00 |
Standard Packaging 600/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$