HOLLY 50T(P)-032H
| Manufacturer | HOLLYAsian Brands |
| MPN | 50T(P)-032H |
| LCSC Part # | C6387908 |
| Packaging | Through Hole,D5.2xL20mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FUSE BRD MNT 3.15A 250VAC/VDC 5.2x20 |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Circuit Protection/Fuses | |
| Manufacturer | HOLLY | |
| Packaging | Through Hole,D5.2xL20mm | |
| Melting I2t | 36.91 | |
| Interrupt Rating | 35A@250V | |
| Operating Temperature | -55℃~+125℃ | |
| Type | Glass Tube Fuse | |
| Current Rating | 3.15A | |
| Voltage Rating (DC) | 250V;250V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 45
45 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.1371 | $ 0.69 |
| 50+ | $ 0.1084 | $ 5.42 |
| 200+ | $ 0.0941 | $ 18.82 |
| 400+ | $ 0.0833 | $ 33.32 |
| 2,400+ | $ 0.0747 | $ 179.28 |
| 5,000+ | $ 0.0704 | $ 352.00 |
Standard Packaging100/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536100000 |
| USHTS | 8536100040 |
| TARIC | 8536109010 |
| CAHTS | 8536100000 |
| BRHTS | 85361000 |
| INHTS | 85361010 |
| MXHTS | 8536.10.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536100000 |
| USHTS | 8536100040 |
| TARIC | 8536109010 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8536100000 |
| BRHTS | 85361000 |
| INHTS | 85361010 |
| MXHTS | 8536.10.01 |



