Mill-Max Mfg. Corp. 833-47-094-10-001000
| Manufacturer | |
| MPN | 833-47-094-10-001000 |
| LCSC Part # | C6106905 |
| Packaging | Through Hole,P=2mm |
| Customer # | |
| Description | Female Header 94 Position 2mm Pitch Dual Row Through Hole -55℃~+125℃ |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Headers, Receptacles, Female Sockets | |
| Manufacturer | Mill-Max Mfg. Corp. | |
| Packaging | Through Hole,P=2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 5 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price (Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 28.0426 | $ 28.04 |
200+ | $ 11.1889 | $ 2237.78 |
500+ | $ 10.8156 | $ 5407.80 |
1,000+ | $ 10.6312 | $ 10631.20 |
Standard Packaging 5/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$