VISHAY MKP385236063JC02G0
| Manufacturer | |
| MPN | MKP385236063JC02G0 |
| LCSC Part # | C6091540 |
| Packaging | Through Hole,P=7.5mm |
| Customer # | |
| Description | 3.6nF -55℃~+110℃ ±5% Through Hole,P=7.5mm Film Capacitors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Film Capacitors | |
| Manufacturer | VISHAY | |
| Packaging | Through Hole,P=7.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1250 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price (Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.7835 | $ 0.78 |
200+ | $ 0.3137 | $ 62.74 |
500+ | $ 0.3031 | $ 151.55 |
1,250+ | $ 0.297 | $ 371.25 |
Standard Packaging 1250/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$